sobota, 13 kwietnia 2013

#1 - Cucumber Quest! Przez kolory do serca.

Witajcie na Twój Komiks Ssie, galerii sztuki komiksu internetowego, gdzie będą wystawiane na widok publiczny różnorakie komiksy internetowe, wybrane przeze mnie, okraszone opisem i krytyką lub zachwytem. Na dobry początek, komiks nad którym zachwycam się bez miary: 

Nie, dziewczyna nie nazywa się "Quest"
Cucumber Quest!


Dlaczego tak bardzo mi się podoba? No cóż, fabuła jest niespecjalnie odkrywcza, ba, nawet Gigi DG, autorka, przyznaje iż zapożyczyła ją prawie wprost z Super Mario RPG, ale na szczęście opiera się bardzo silnie o wyraźnie zarysowane i ciekawe postaci. Wszyscy mają swoje "coś" a przy tym są nieziemsko wręcz sympatyczni, nawet ci którzy mają być "źli". Nie ma postaci której bym nie lubił i nie chciał więcej oglądać. 

Powód numer dwa - ten komiks jest po prostu ŚLICZNY. Żywe i zróżnicowane kolory, brak konturów, idealnie kreskówkowa mimika i pełne szczegółów rysunki są powodem, dla którego wyczekuję kolejnych aktualizacji.  


NO POPATRZCIE TYLKO CZYŻ TO NIE JEST PIĘKNE?

  Powyższa strona przezentuje równieź przykład trzeciego powodu dla którego śledzę historię Cuco - humor. Nie wiem jak wy, ale ja zawsze jestem fanem odzierania rzeczy z patosu w zabawny sposób i wyśmiewanie stereotypów opowieści fantasy, a dokładnie to robi Gigi DG. Cały pierwszy rozdział jest parodią tutoriala w jRPG w którym główny bohater często okazuje się jedyną trzeźwo myślącą osobą, podczas gdy reszta utknęła w stereotypie. Czyta się to dużo lepiej niż jestem w stanie opisać, więc hyc hyc:  Zaczynacie tutaj. 

Co może się nie spodobać? No cóż, tak jak wspomniałem, postaci są oparte na stereotypach, więc momentami wydają się po prostu głupkowate. Humor niekiedy uderza o zbytnią losowość, z kosmitami pojawiajacymi się z nikąd (no dobra, z kosmosu), ale uważam, że więcej jest tutaj dobrych dowcipów niż słabych. Z czystym sercem mogę polecić komiks każdemu, kto szuka przyjemnego i ładnego zabijacza czasu. 


Ps: Jeżeli nie chce się wam czytać jakichś pierwszych 50 stron, to możecie obejrzeć je jako fandub, który akurat zaczął powstawać: http://www.youtube.com/watch?v=V9SOrMVpqkg

1 komentarz: